Dipotassium;sulfonatooxy sulfate
K2O8S2
dipotassium;sulfonatooxy sulfate
Advies voor Dipotassium;sulfonatooxy sulfate
Onze experts ondersteunen u bij toepassing, dosering en compliance.
Identificatie
- CAS-nummer
- 7727-21-1
- EG-nummer
- 231-781-8
- UN-nummer
- 1492
- Indexnummer
- 016-061-00-1
- PubChem CID
- 24412
Fysisch-chemische eigenschappen
- Molecuulformule
- K2O8S2
- Molaire massa
- 270.33 g/mol
- IUPAC-naam
- dipotassium;sulfonatooxy sulfate
Chemische identificatoren
- InChI
- InChI=1S/2K.H2O8S2/c;;1-9(2,3)7-8-10(4,5)6/h;;(H,1,2,3)(H,4,5,6)/q2*+1;/p-2
- InChI Key
- USHAGKDGDHPEEY-UHFFFAOYSA-L
Overzicht
Dipotassium;sulfonatooxy sulfate (CAS 7727-21-1) is een anorganische kaliumverbinding met sterke oxiderende eigenschappen die wordt gebruikt in industriële toepassingen. Deze chemische verbinding, ook bekend onder het EC-nummer 231-781-8, heeft de molecuulformule K2O8S2 en een molaire massa van 270,33 g/mol. Als lid van de oxiderende stoffen categorie 3 volgens de GHS-classificatie, vereist deze stof zorgvuldige hantering vanwege haar reactieve eigenschappen. De verbinding vertoont gelijkenis met andere oxiderende middelen zoals potassium permanganate, maar onderscheidt zich door haar specifieke sulfaatstructuur. De veiligheidsclassificatie van dipotassium;sulfonatooxy sulfate omvat verschillende gevarencategorieën, waaronder acute toxiciteit, huid- en oogirritatie, en respiratoire en huidgevoeligheid. Het signaalwoord "Danger" en de bijbehorende GHS-pictogrammen (GHS03, GHS07, GHS08) benadrukken het belang van adequate beschermingsmaatregelen tijdens gebruik en opslag. Voor transport valt de stof onder ADR-klasse 5.1, wat specifieke verpakkings- en transportvereisten met zich meebrengt. In industriële toepassingen wordt deze kaliumverbinding voornamelijk ingezet in oxidatieprocessen en als katalysator in bepaalde chemische reacties. Daarnaast vindt de stof toepassing in gespecialiseerde reinigingsprocessen waar haar oxiderende werking gewenst is. De analytische sector gebruikt deze verbinding ook voor specifieke laboratoriumtoepassingen. OYSI biedt dipotassium;sulfonatooxy sulfate aan Europese klanten met volledige documentatie en technische ondersteuning voor veilig en efficiënt gebruik in uw industriële processen.
Veiligheid & Classificatie
Ox. Sol. 3; Acute Tox. 4 *; STOT SE 3; Skin Irrit. 2; Eye Irrit. 2; Resp. Sens. 1; Skin Sens. 1
GHS-pictogrammen
HGevarenaanduidingen (H-zinnen)
Beschrijven de aard en de ernst van het gevaar
Kan brand bevorderen; oxiderend.
Schadelijk bij inslikken.
Kan irritatie van de luchtwegen veroorzaken.
Veroorzaakt huidirritatie.
Veroorzaakt ernstige oogirritatie.
Kan bij inademing allergie- of astmasymptomen of ademhalingsmoeilijkheden veroorzaken.
Kan een allergische huidreactie veroorzaken.
Classificatie volgens CLP-verordening (EG) nr. 1272/2008. De volledige lijst van gevaren- en voorzorgsaanduidingen vindt u in het veiligheidsinformatieblad (VIB).
Eerste hulp maatregelen
Inademing
Maatregelen bij het inademen van dampen of stof
Huidcontact
Maatregelen bij contact met de huid
Oogcontact
Maatregelen bij contact met de ogen
Eerste hulp handelingen
- +P305BIJ CONTACT MET DE OGEN:
- +P351Voorzichtig afspoelen met water gedurende een aantal minuten.
- +P338Verwijder contactlenzen, indien mogelijk. Blijf spoelen.
- +P313Een arts raadplegen.
Gerelateerde gevarenaanduidingen:
Inslikken
Maatregelen bij onbedoeld inslikken
Eerste hulp handelingen
- +P301NA INSLIKKEN:
- +P330De mond spoelen.
- +P331GEEN braken opwekken.
- +P310Onmiddellijk een ANTIGIFCENTRUM/arts raadplegen.
Gerelateerde gevarenaanduidingen:
Algemene maatregelen
Noodoproep 112 | Antigifcentrum: +49 30 19240 (DE), +33 1 45 42 59 59 (FR), +31 30 274 88 88 (NL)
De eerstehulpmaatregelen zijn gebaseerd op de CLP-classificatie en de bijbehorende P-zinnen. Zij vervangen niet het veiligheidsinformatieblad (VIB). Raadpleeg in geval van nood altijd het volledige VIB en een arts.
Transport (ADR)
| UN-nummer | 1492 |
| ADR-klasse | 5.1 |
| Verpakkingsgroep | III |
| Tunnelcode | E |
| Proper Shipping Name | Kaliumpersulfat |
| Milieugevaarlijk voor water | Nee |
Veelgestelde vragen
Wat is dikalium;sulfonatooxy sulfaat?
Dikalium;sulfonatooxy sulfaat is een anorganische chemische verbinding met de molecuulformule K2O8S2 en CAS-nummer 7727-21-1. Deze stof heeft een molaire massa van 270,33 g/mol en wordt geclassificeerd als een oxiderende stof van klasse 3. Het compound bevat kaliumionen en sulfaatgroepen, waardoor het specifieke chemische eigenschappen vertoont die nuttig zijn in verschillende industriële toepassingen.
Wat zijn de fysisch-chemische eigenschappen van dikalium;sulfonatooxy sulfaat?
Dikalium;sulfonatooxy sulfaat is een kristallijne vaste stof met oxiderende eigenschappen. Door de aanwezigheid van kaliumionen en sulfaatgroepen vertoont de verbinding typische eigenschappen van anorganische zouten. Als oxiderende stof kan het andere materialen doen ontbranden of verbranding ondersteunen. De exacte oplosbaarheid en andere fysische eigenschappen zijn afhankelijk van de specifieke kristalstructuur en zuiverheidsgraad van het product.
Waarvoor wordt dikalium;sulfonatooxy sulfaat gebruikt?
Dikalium;sulfonatooxy sulfaat wordt voornamelijk gebruikt als oxidatiemiddel in verschillende industriële processen. Door zijn oxiderende eigenschappen kan het ingezet worden in chemische syntheses, als katalysator of als reactief in specifieke productieprocessen. De stof vindt ook toepassing in laboratoria voor analytische doeleinden. De exacte toepassingen zijn afhankelijk van de gewenste oxidatiekracht en de compatibiliteit met andere chemicaliën in het proces.
Hoe manipuleert u dikalium;sulfonatooxy sulfaat veilig?
Dikalium;sulfonatooxy sulfaat vereist voorzichtige hantering vanwege zijn gevaarlijke eigenschappen. Draag altijd geschikte persoonlijke beschermingsmiddelen zoals handschoenen, veiligheidsbril en ademhalingsbescherming. Vermijd contact met huid, ogen en inademing van stof. Werk in goed geventileerde ruimtes en houd de stof weg van brandbare materialen vanwege zijn oxiderende eigenschappen. Zorg voor een oogdouche en nooddouche in de nabijheid.
Hoe bewaart u dikalium;sulfonatooxy sulfaat correct?
Dikalium;sulfonatooxy sulfaat moet opgeslagen worden in een koele, droge en goed geventileerde ruimte, gescheiden van brandbare en onverenigbare materialen. Bewaar de stof in originele, goed gesloten verpakkingen om contact met vocht en verontreinigingen te voorkomen. Vanwege de oxiderende eigenschappen moet strikte scheiding van organische materialen, reducerende stoffen en brandbare vloeistoffen gehandhaafd worden om gevaarlijke reacties te vermijden.
Wat moet u doen bij contact met dikalium;sulfonatooxy sulfaat?
Bij huidcontact met dikalium;sulfonatooxy sulfaat moet u het getroffen gebied onmiddellijk spoelen met veel water gedurende minstens 15 minuten. Bij oogcontact spoel voorzichtig met water en verwijder contactlenzen indien mogelijk. Bij inademing breng de persoon naar frisse lucht. Bij inslikken spoel de mond en drink water. Zoek bij alle vormen van contact medische hulp, vooral bij irritatie of andere symptomen.
Hoe elimineert u dikalium;sulfonatooxy sulfaat op de juiste manier?
Dikalium;sulfonatooxy sulfaat moet geëlimineerd worden conform lokale en nationale afvalwetgeving. De stof mag niet via het riool of gewone afval weggegooid worden vanwege zijn gevaarlijke eigenschappen. Contacteer een erkende afvalverwerkingsbedrijf dat gespecialiseerd is in gevaarlijke chemische afvalstoffen. Houd rekening met de oxiderende eigenschappen bij verpakking en transport van het afval naar de verwerkingsfaciliteit.
Hoe transporteert u dikalium;sulfonatooxy sulfaat?
Dikalium;sulfonatooxy sulfaat wordt getransporteerd volgens ADR-klasse 5.1 (oxiderende stoffen) verpakkingsgroep III. Het transport vereist geschikte UN-gekeurde verpakkingen en correcte etikettering met gevaarsetiketten. Transportdocumenten moeten de juiste technische benaming en UN-nummer vermelden. Het vervoer moet plaatsvinden door gekwalificeerde chauffeurs met ADR-certificering en volgens alle toepasselijke transportvoorschriften voor oxiderende stoffen.
Is dikalium;sulfonatooxy sulfaat onderworpen aan bijzondere regelgevingen?
Dikalium;sulfonatooxy sulfaat valt onder diverse Europese regelgevingen waaronder REACH en CLP-verordening. De stof is niet geïdentificeerd als SVHC (Substance of Very High Concern). Vanwege de gevaarlijke eigenschappen (oxiderend, giftig, sensibiliserend) gelden specifieke voorschriften voor etikettering, veiligheidsdatabladen en risicobeheersing. Gebruikers moeten voldoen aan werkplekrichtlijnen en eventuele nationale restricties voor professioneel gebruik.
Waar kunt u dikalium;sulfonatooxy sulfaat kopen in Europa?
Dikalium;sulfonatooxy sulfaat is verkrijgbaar bij OYSI, een gespecialiseerde Europese distributeur van technische chemicaliën. OYSI levert deze stof aan professionele gebruikers en industriële klanten door heel Europa. Als erkende distributeur zorgt OYSI voor correcte documentatie, veiligheidsdatabladen en transport conform ADR-voorschriften. Voor prijzen, beschikbaarheid en technische specificaties kunt u rechtstreeks contact opnemen met OYSI's vertegenwoordigers.
Diensten voor Dipotassium;sulfonatooxy sulfate
Dipotassium;sulfonatooxy sulfate bestellen
Snelle levering in heel Europa
VIB-Service
Veiligheidsinformatieblad voor Dipotassium;sulfonatooxy sulfate aanvragen
Technisch advies
Toepassingsadvies voor Dipotassium;sulfonatooxy sulfate
Veiligheidsinformatieblad volgens REACH
REACH Compliance Service
Digitaal Productpaspoort
EU-conforme productdocumentatie
ADR-advies voor Dipotassium;sulfonatooxy sulfate
Dipotassium;sulfonatooxy sulfate is een gevaarlijke stof. Wij ondersteunen u bij etikettering, verpakking en transportdocumentatie.
Gegevensbronnen
Classificatie volgens CLP-verordening (EG) nr. 1272/2008. Gegevens uit ECHA en PubChem.