Diazanium;sulfonatooxy sulfate
H8N2O8S2
diazanium;sulfonatooxy sulfate
Advies voor Diazanium;sulfonatooxy sulfate
Onze experts ondersteunen u bij toepassing, dosering en compliance.
Identificatie
- CAS-nummer
- 7727-54-0
- EG-nummer
- 231-786-5
- UN-nummer
- 1444
- Indexnummer
- 016-060-00-6
- PubChem CID
- 62648
Fysisch-chemische eigenschappen
- Molecuulformule
- H8N2O8S2
- Molaire massa
- 228.21 g/mol
- IUPAC-naam
- diazanium;sulfonatooxy sulfate
Chemische identificatoren
- InChI
- InChI=1S/2H3N.H2O8S2/c;;1-9(2,3)7-8-10(4,5)6/h2*1H3;(H,1,2,3)(H,4,5,6)
- InChI Key
- ROOXNKNUYICQNP-UHFFFAOYSA-N
Overzicht
Diazanium sulfonatooxy sulfate (CAS 7727-54-0) is een anorganisch oxidatiemiddel met sterke oxiderende eigenschappen en corrosieve karakteristieken. Deze chemische verbinding, ook bekend onder het EC-nummer 231-786-5, behoort tot de klasse van sulfaatzouten en wordt voornamelijk ingezet in industriële processen waar gecontroleerde oxidatiereacties vereist zijn. Met een molecuulformule H8N2O8S2 en een molaire massa van 228,21 g/mol vertoont dit witte kristallijne poeder uitstekende oplosbaarheid in water en ontwikkelt het oxiderende eigenschappen die vergelijkbaar zijn met andere oxidatiemiddelen zoals potassium permanganate. De veiligheidseigenschappen van diazanium sulfonatooxy sulfate vereisen zorgvuldige hantering vanwege de classificatie als oxiderend middel (Ox. Sol. 3) en de potentiële gezondheidsrisico's. Het product kan huid- en oogirritatie veroorzaken en heeft sensibiliserende eigenschappen voor zowel de huid als de ademhalingswegen. De ADR-classificatie 5.1 bevestigt het oxiderende karakter, waarbij adequate ventilatie en persoonlijke beschermingsmiddelen essentieel zijn tijdens gebruik. In industriële toepassingen wordt deze verbinding hoofdzakelijk gebruikt als oxidatiemiddel in chemische syntheses, als bleekagent in specifieke processen en in de behandeling van oppervlakten waar gecontroleerde oxidatie gewenst is. Net als dipotassium sulfonatooxy sulfate vindt het toepassing in gespecialiseerde chemische processen waar precisie en betrouwbaarheid cruciaal zijn. OYSI biedt diazanium sulfonatooxy sulfate aan als onderdeel van ons uitgebreide portfolio van technische oxidatiemiddelen, met volledige documentatie en technische ondersteuning voor industriële klanten in heel Europa.
Veiligheid & Classificatie
Ox. Sol. 3; Acute Tox. 4 *; STOT SE 3; Skin Irrit. 2; Eye Irrit. 2; Resp. Sens. 1; Skin Sens. 1
GHS-pictogrammen
HGevarenaanduidingen (H-zinnen)
Beschrijven de aard en de ernst van het gevaar
Kan brand bevorderen; oxiderend.
Schadelijk bij inslikken.
Kan irritatie van de luchtwegen veroorzaken.
Veroorzaakt huidirritatie.
Veroorzaakt ernstige oogirritatie.
Kan bij inademing allergie- of astmasymptomen of ademhalingsmoeilijkheden veroorzaken.
Kan een allergische huidreactie veroorzaken.
Classificatie volgens CLP-verordening (EG) nr. 1272/2008. De volledige lijst van gevaren- en voorzorgsaanduidingen vindt u in het veiligheidsinformatieblad (VIB).
Eerste hulp maatregelen
Inademing
Maatregelen bij het inademen van dampen of stof
Huidcontact
Maatregelen bij contact met de huid
Oogcontact
Maatregelen bij contact met de ogen
Eerste hulp handelingen
- +P305BIJ CONTACT MET DE OGEN:
- +P351Voorzichtig afspoelen met water gedurende een aantal minuten.
- +P338Verwijder contactlenzen, indien mogelijk. Blijf spoelen.
- +P313Een arts raadplegen.
Gerelateerde gevarenaanduidingen:
Inslikken
Maatregelen bij onbedoeld inslikken
Eerste hulp handelingen
- +P301NA INSLIKKEN:
- +P330De mond spoelen.
- +P331GEEN braken opwekken.
- +P310Onmiddellijk een ANTIGIFCENTRUM/arts raadplegen.
Gerelateerde gevarenaanduidingen:
Algemene maatregelen
Noodoproep 112 | Antigifcentrum: +49 30 19240 (DE), +33 1 45 42 59 59 (FR), +31 30 274 88 88 (NL)
De eerstehulpmaatregelen zijn gebaseerd op de CLP-classificatie en de bijbehorende P-zinnen. Zij vervangen niet het veiligheidsinformatieblad (VIB). Raadpleeg in geval van nood altijd het volledige VIB en een arts.
Transport (ADR)
| UN-nummer | 1444 |
| ADR-klasse | 5.1 |
| Verpakkingsgroep | III |
| Tunnelcode | E |
| Proper Shipping Name | Ammoniumpersulfat |
| Milieugevaarlijk voor water | Nee |
Veelgestelde vragen
Wat is diazanium;sulfonatooxy sulfaat?
Diazanium;sulfonatooxy sulfaat is een anorganische chemische verbinding met CAS-nummer 7727-54-0 en molecuulformule H8N2O8S2. Deze stof heeft een molaire massa van 228,21 g/mol en wordt geklassificeerd als een oxiderende vaste stof met verschillende gezondheidsrisico's. Het is een gevaarlijke stof die onder strikte veiligheidsvoorschriften moet worden gehanteerd vanwege zijn oxiderende eigenschappen en potentiële gezondheidseffecten.
Wat zijn de fysisch-chemische eigenschappen van diazanium;sulfonatooxy sulfaat?
Diazanium;sulfonatooxy sulfaat is een vaste stof met oxiderende eigenschappen die wordt geklassificeerd als Oxidizing Solid 3 volgens GHS-classificatie. De exacte fysische eigenschappen zoals kleur, geur en oplosbaarheid zijn afhankelijk van de specifieke zuiverheidsgraad en kristalstructuur. Als oxiderende stof kan het chemische reacties versnellen en moet het daarom gescheiden worden bewaard van brandbare en reducerende materialen om ongewenste reacties te voorkomen.
Waarvoor wordt diazanium;sulfonatooxy sulfaat gebruikt?
Diazanium;sulfonatooxy sulfaat wordt gebruikt in verschillende industriële toepassingen waarbij oxiderende eigenschappen gewenst zijn. Vanwege zijn chemische structuur met zowel ammonium- als sulfaatgroepen kan het worden toegepast in synthesereacties, als oxidatiemiddel in chemische processen, of als tussenproduct in de productie van andere chemische verbindingen. De exacte toepassingen hangen af van de vereiste zuiverheidsgraad en specificaties van het eindproduct.
Hoe hanteert u diazanium;sulfonatooxy sulfaat veilig?
Diazanium;sulfonatooxy sulfaat vereist strikte veiligheidsprocedures vanwege zijn oxiderende eigenschappen en gezondheidsrisico's. Draag altijd geschikte persoonlijke beschermingsmiddelen zoals veiligheidsbril, handschoenen en ademhalingsbescherming. Werk in goed geventileerde ruimtes om inhalatie te voorkomen, aangezien de stof respiratory sensitization kan veroorzaken. Vermijd contact met huid en ogen vanwege het irritatiepotentieel en houd de stof gescheiden van brandbare materialen om brand- of explosiegevaar te voorkomen.
Hoe bewaart u diazanium;sulfonatooxy sulfaat correct?
Diazanium;sulfonatooxy sulfaat moet worden opgeslagen in een droge, koele en goed geventileerde ruimte, gescheiden van brandbare en reducerende materialen vanwege zijn oxiderende eigenschappen. Gebruik originele, goed gesloten containers om besmetting en vochtopname te voorkomen. De opslagruimte moet voldoen aan voorschriften voor oxiderende stoffen klasse 5.1, groep III. Zorg voor adequate brandbeveiligingsmaatregelen en toegangsbeperking om onbevoegde blootstelling te voorkomen.
Wat moet u doen bij contact met diazanium;sulfonatooxy sulfaat?
Diazanium;sulfonatooxy sulfaat vereist onmiddellijke eerste hulp bij contact vanwege zijn irriterende eigenschappen. Bij huidcontact: spoel onmiddellijk en langdurig met veel water en verwijder gecontamineerde kleding. Bij oogcontact: spoel minstens 15 minuten met water en verwijder contactlenzen indien mogelijk. Bij inhalatie: breng de persoon naar frisse lucht en zorg voor rust. Raadpleeg altijd medische hulp, vooral bij respiratory sensitization symptomen, en toon het veiligheidsinformatieblad.
Hoe elimineert u diazanium;sulfonatooxy sulfaat op de juiste wijze?
Diazanium;sulfonatooxy sulfaat moet worden geëlimineerd volgens lokale en Europese regelgeving voor gevaarlijke afvalstoffen vanwege zijn classificatie als oxiderende en schadelijke stof. Lever afval over aan een erkende afvalverwerker die gespecialiseerd is in chemische afvalstoffen. Gebruik originele of geschikte containers voor transport naar de afvalverwerkingsfaciliteit. Meng nooit met andere chemicaliën tijdens opslag of transport van afval om ongewenste reacties te voorkomen.
Hoe transporteert u diazanium;sulfonatooxy sulfaat?
Diazanium;sulfonatooxy sulfaat wordt getransporteerd onder ADR-classificatie 5.1 (oxiderende stoffen), verpakkingsgroep III. Transport moet plaatsvinden in goedgekeurde verpakkingen die voldoen aan UN-specificaties voor oxiderende stoffen. Voertuigen moeten zijn uitgerust met geschikte brandbeveiligingsapparatuur en de chauffeur moet beschikken over ADR-certificering. Zorg voor juiste documentatie, waarschuwingslabels en scheiding van incompatibele stoffen tijdens het transport om veiligheid te garanderen.
Is diazanium;sulfonatooxy sulfaat onderworpen aan bijzondere regelgeving?
Diazanium;sulfonatooxy sulfaat valt onder verschillende Europese regelgevingen vanwege zijn gevaarlijke eigenschappen. Het moet worden geregistreerd onder REACH-verordening en gelabeld volgens CLP-classificatie met signaalwoord 'Danger' en GHS-pictogrammen GHS03, GHS07 en GHS08. De stof is geen SVHC (Substance of Very High Concern), maar gebruikers moeten wel voldoen aan OSHA-voorschriften voor werkplekblootstelling en nationale implementaties van EU-chemicaliënwetgeving voor veilige hantering en transport.
Waar kunt u diazanium;sulfonatooxy sulfaat kopen in Europa?
Diazanium;sulfonatooxy sulfaat is beschikbaar via gespecialiseerde chemicaliëndistributeurs in Europa, waaronder OYSI als erkende leverancier van technische chemicaliën. OYSI kan verschillende kwaliteitsgraden en verpakkingsgroottes leveren, afhankelijk van uw specifieke toepassingsvereisten. Vanwege de gevaarlijke eigenschappen van deze stof is levering voorbehouden aan professionele gebruikers met adequate kennis van veilige hantering. Neem contact op met OYSI voor beschikbaarheid, specificaties en leveringsvoorwaarden in uw regio.
Diensten voor Diazanium;sulfonatooxy sulfate
Diazanium;sulfonatooxy sulfate bestellen
Snelle levering in heel Europa
VIB-Service
Veiligheidsinformatieblad voor Diazanium;sulfonatooxy sulfate aanvragen
Technisch advies
Toepassingsadvies voor Diazanium;sulfonatooxy sulfate
Veiligheidsinformatieblad volgens REACH
REACH Compliance Service
Digitaal Productpaspoort
EU-conforme productdocumentatie
ADR-advies voor Diazanium;sulfonatooxy sulfate
Diazanium;sulfonatooxy sulfate is een gevaarlijke stof. Wij ondersteunen u bij etikettering, verpakking en transportdocumentatie.
Gegevensbronnen
Classificatie volgens CLP-verordening (EG) nr. 1272/2008. Gegevens uit ECHA en PubChem.