4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline

C13H12Cl2N2

CAS101-14-4
GHS08 Gefahrensymbol: Gesundheitsgefahr – Gesundheitsgefahr
GHS07 Gefahrensymbol: Gesundheitsschädlich/Reizend – Ausrufezeichen
GHS09 Gefahrensymbol: Umweltgefährlich – Umwelt
Danger

Advies voor 4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline

Onze experts ondersteunen u bij toepassing, dosering en compliance.

Advies aanvragen

Identificatie

CAS-nummer
101-14-4
EG-nummer
202-918-9
UN-nummer
3077
Indexnummer
612-078-00-9
PubChem CID
7543

Fysisch-chemische eigenschappen

Molecuulformule
C13H12Cl2N2
Molaire massa
267.15 g/mol
IUPAC-naam
4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline

Chemische identificatoren

InChI
InChI=1S/C13H12Cl2N2/c14-10-6-8(1-3-12(10)16)5-9-2-4-13(17)11(15)7-9/h1-4,6-7H,5,16-17H2
InChI Key
IBOFVQJTBBUKMU-UHFFFAOYSA-N

Overzicht

4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline (CAS 101-14-4) is een dichloorbenzylanilinederivaat met sterke kankerverwekkende eigenschappen en hoge aquatische toxiciteit. Deze organische verbinding met de molecuulformule C13H12Cl2N2 behoort tot de familie van gechloreerde aromatische aminen en staat bekend om zijn complexe chemische structuur. Met een molaire massa van 267,15 g/mol presenteert deze stof zich als een kristallijne verbinding die bijzondere voorzorgsmaatregelen vereist tijdens handling en opslag. De aanwezigheid van twee chlooratomen en twee aminogroepen in de moleculaire structuur bepaalt grotendeels de reactiviteit en toxicologische eigenschappen van deze chemische stof. Vanuit veiligheidsperspectief draagt 4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline de classificatie Carc. 1B, wat wijst op bewezen kankerverwekkende eigenschappen. Daarnaast valt de verbinding onder Acute Tox. 4 en toont significante milieutoxiciteit met classificaties Aquatic Acute 1 en Aquatic Chronic 1. De GHS-pictogrammen GHS08, GHS07 en GHS09 onderstrepen respectievelijk de gezondheidsgevaren, acute toxiciteit en milieugevaarlijkheid. Transport valt onder ADR-klasse 9 voor gevaarlijke stoffen. In industriële toepassingen wordt deze verbinding voornamelijk gebruikt als tussenproduct in de synthese van kleurstoffen en pigmenten, waarbij de aminogroepen fungeren als reactieve centra voor verdere chemische modificaties. Daarnaast vindt de stof toepassing in gespecialiseerde chemische syntheses voor farmaceutische grondstoffen. Net zoals verwante verbindingen als 1,2-diphenylhydrazine vereist deze stof strikte handhaving van veiligheidsprotocollen. OYSI biedt deze gespecialiseerde chemische verbinding aan voor professionele industriële toepassingen, waarbij wij volledige technische ondersteuning en veiligheidsdocumentatie verstrekken.

Veiligheid & Classificatie

Gevaar
Classificatie:

Carc. 1B; Acute Tox. 4 *; Aquatic Acute 1; Aquatic Chronic 1

HGevarenaanduidingen (H-zinnen)

Beschrijven de aard en de ernst van het gevaar

H350

Kan kanker veroorzaken.

H302

Schadelijk bij inslikken.

H400

Zeer giftig voor in het water levende organismen.

H410

Zeer giftig voor in het water levende organismen, met langdurige gevolgen.

Classificatie volgens CLP-verordening (EG) nr. 1272/2008. De volledige lijst van gevaren- en voorzorgsaanduidingen vindt u in het veiligheidsinformatieblad (VIB).

Eerste hulp maatregelen

Inslikken

Schadelijk

Maatregelen bij onbedoeld inslikken

Eerste hulp handelingen

  • +P301NA INSLIKKEN:
  • +P330De mond spoelen.
  • +P331GEEN braken opwekken.
  • +P310Onmiddellijk een ANTIGIFCENTRUM/arts raadplegen.

Gerelateerde gevarenaanduidingen:

Algemene maatregelen

Noodoproep 112 | Antigifcentrum: +49 30 19240 (DE), +33 1 45 42 59 59 (FR), +31 30 274 88 88 (NL)

De eerstehulpmaatregelen zijn gebaseerd op de CLP-classificatie en de bijbehorende P-zinnen. Zij vervangen niet het veiligheidsinformatieblad (VIB). Raadpleeg in geval van nood altijd het volledige VIB en een arts.

Transport (ADR)

UN-nummer3077
ADR-klasse9
VerpakkingsgroepIII
Tunnelcode-
Proper Shipping Name2,2'-Dichlor-4,4'-methylendianilin
Milieugevaarlijk voor waterNee

Veelgestelde vragen

Wat is 4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline?

4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline is een organische chemische verbinding met de molecuulformule C13H12Cl2N2 en een molaire massa van 267,15 g/mol. Deze stof behoort tot de klasse van gechloreerde aromatische aminen en wordt gekenmerkt door de aanwezigheid van twee chlooratomen en twee aminogroepen in haar structuur. Het CAS-nummer van deze verbinding is 101-14-4.

Wat zijn de fysisch-chemische eigenschappen van 4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline?

4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline heeft een molecuulformule C13H12Cl2N2 en een molaire massa van 267,15 g/mol. Als gechloreerd aromatisch amine vertoont deze verbinding typische eigenschappen van deze stofklasse, waaronder beperkte wateroplosbaarheid en stabiele aromatische structuur. De aanwezigheid van chlooratomen en aminogroepen beïnvloedt de polariteit en reactiviteit van het molecule aanzienlijk.

Waarvoor wordt 4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline gebruikt?

4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline wordt voornamelijk gebruikt als tussenproduct in de chemische industrie voor de synthese van complexere organische verbindingen. Deze stof vindt toepassing in de productie van kleurstoffen, farmaceutische grondstoffen en andere gespecialiseerde chemicaliën. Het gebruik is beperkt tot professionele en industriële toepassingen vanwege de gevaarlijke eigenschappen van deze verbinding.

Hoe kan 4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline veilig worden gehanteerd?

4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline vereist strikte veiligheidsmaatregelen vanwege de carcinogene eigenschappen (Carc. 1B) en acute toxiciteit. Draag altijd geschikte persoonlijke beschermingsmiddelen zoals chemisch bestendige handschoenen, veiligheidsbril en ademhalingsbescherming. Werk in goed geventileerde ruimtes of onder afzuiging. Vermijd huidcontact, inademing en inslikken. Zorg voor oogspoel- en nooddouchefaciliteiten in de werkruimte.

Hoe moet 4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline correct worden opgeslagen?

4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline moet worden opgeslagen in goed gesloten originele verpakkingen op een koele, droge plaats. Bewaar de stof gescheiden van incompatibele materialen zoals sterke oxidatiemiddelen en zuren. Zorg voor adequate ventilatie in de opslagruimte en beperk de toegang tot geautoriseerd personeel. De opslagruimte moet voldoen aan de voorschriften voor gevaarlijke stoffen en uitgerust zijn met geschikte noodvoorzieningen.

Wat moet u doen bij contact met 4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline?

Bij huidcontact met 4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline spoelt u onmiddellijk en grondig met veel water en verwijdert u besmette kleding. Bij oogcontact spoelt u minstens 15 minuten met schoon water. Bij inademing brengt u de persoon naar frisse lucht. Bij inslikken laat u niet braken en spoelt u de mond. Raadpleeg in alle gevallen onmiddellijk medische hulp en toon het veiligheidsinformatieblad.

Hoe moet 4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline op de juiste wijze worden afgevoerd?

4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline moet worden afgevoerd als gevaarlijk afval via een erkende afvalverwerker die gespecialiseerd is in chemische afvalstoffen. Vermeng de stof niet met ander afval en gooi deze nooit weg via het riool of gewone afval. De verpakking moet eveneens als gevaarlijk afval worden behandeld. Volg altijd de lokale en nationale regelgeving voor gevaarlijke afvalstoffen en documenteer de afvoer conform de wettelijke vereisten.

Hoe moet 4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline worden getransporteerd?

4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline is geclassificeerd als ADR klasse 9 (diverse gevaarlijke stoffen), verpakkingsgroep III. Voor transport moet de stof worden verpakt in goedgekeurde verpakkingen die voldoen aan de ADR-voorschriften. Het transport moet worden uitgevoerd door gecertificeerde vervoerders met geldige gevaarlijke stoffen certificaten. Zorg voor correcte documentatie en markering van de zendingen conform de transportregelgeving.

Is 4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline onderworpen aan specifieke regelgeving?

4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline valt onder strenge Europese regelgeving vanwege de carcinogene eigenschappen. De stof is geclassificeerd volgens CLP-verordening met signaalwoord 'Gevaar' en GHS-pictogrammen voor gezondheidsgevaar, acute toxiciteit en milieugevaar. Hoewel momenteel geen SVHC-status, kunnen gebruiksbeperkingen gelden onder REACH. Controleer altijd de actuele regelgeving en eventuele autorisatievereisten voor uw specifieke toepassing.

Waar kan 4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline in Europa worden gekocht?

4-[(4-amino-3-chlorophenyl)methyl]-2-chloroaniline is verkrijgbaar via OYSI, een gespecialiseerde Europese distributeur van chemische producten. OYSI biedt toegang tot hoogwaardige chemicaliën voor professionele en industriële toepassingen. Voor informatie over beschikbaarheid, specificaties en leveringsvoorwaarden kunt u contact opnemen met het verkoopteam van OYSI. Vanwege de gevaarlijke eigenschappen is verkoop beperkt tot gekwalificeerde professionele gebruikers met adequate faciliteiten.

Gegevensbronnen

Classificatie volgens CLP-verordening (EG) nr. 1272/2008. Gegevens uit ECHA en PubChem.