2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid
C3H4N4O2S
Advies voor 2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid
Onze experts ondersteunen u bij toepassing, dosering en compliance.
Identificatie
- CAS-nummer
- 57658-36-3
- EG-nummer
- 260-884-0
- UN-nummer
- 0448
- PubChem CID
- 3034450
Fysisch-chemische eigenschappen
- Molecuulformule
- C3H4N4O2S
- Molaire massa
- 160.16 g/mol
- IUPAC-naam
- 2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid
Chemische identificatoren
- InChI
- InChI=1S/C3H4N4O2S/c8-2(9)1-7-3(10)4-5-6-7/h1H2,(H,8,9)(H,4,6,10)
- InChI Key
- UOTQEHLQKASWQO-UHFFFAOYSA-N
Overzicht
2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid (CAS 57658-36-3) is een organische verbinding met tetrazolring en zwavelgroep die wordt gebruikt in gespecialiseerde chemische toepassingen. Deze technische chemische stof behoort tot de familie van tetrazolderivaten en wordt gekenmerkt door haar unieke moleculaire structuur met formule C3H4N4O2S en een molaire massa van 160,16 g/mol. Het EC-nummer 260-884-0 identificeert deze verbinding binnen de Europese chemische regelgeving. De aanwezigheid van zowel een tetrazolring als een azijnzuurgroep in de moleculaire structuur geeft deze stof bijzondere chemische eigenschappen die waardevol zijn voor diverse industriële processen. Wat betreft veiligheidseigenschappen toont deze verbinding geen specifieke GHS-gevaarspictogrammen, wat duidt op een relatief gunstig veiligheidsprofiel onder normale gebruiksomstandigheden. De ADR-classificatie klasse 1 vereist echter wel adequate voorzorgsmaatregelen tijdens transport en opslag. Gebruikers dienen altijd de standaard laboratoriumpraktijken en persoonlijke beschermingsmiddelen toe te passen bij het hanteren van deze chemische stof. In industriële toepassingen wordt 2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid voornamelijk gebruikt als intermediair in de farmaceutische synthese en als bouwsteen voor gespecialiseerde organische verbindingen. De stof vindt ook toepassing in onderzoek naar nieuwe materialen en katalysatoren. In vergelijking met verwante nitraatverbindingen zoals 2,4,6-trinitrobenzoic acid biedt deze tetrazolverbinding andere reactiviteitspatronen die geschikt zijn voor specifieke syntheseroutes. OYSI levert deze gespecialiseerde chemische stof aan industriële klanten die hoogwaardige intermediaire producten nodig hebben voor hun productieprocessen en onderzoeksactiviteiten.
Veiligheid & Classificatie
Geen gevarenclassificatie
Deze stof is niet geclassificeerd als gevaarlijk volgens CLP-verordening (EG) nr. 1272/2008.
Transport (ADR)
| UN-nummer | 0448 |
| ADR-klasse | 1 |
| Verpakkingsgroep | |
| Tunnelcode | E |
| Proper Shipping Name | 5-Mercaptotetrazol-1-essigsäure |
| Milieugevaarlijk voor water | Nee |
Veelgestelde vragen
Wat is 2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid?
2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid is een organische verbinding met CAS-nummer 57658-36-3 en molecuulformule C3H4N4O2S. Deze stof heeft een molecuulgewicht van 160,16 g/mol en behoort tot de tetrazool-derivaten. Het is een zwavelverbinding die een tetrazoolring bevat gekoppeld aan een azijnzuurgroep, wat het chemisch interessant maakt voor verschillende toepassingen.
Wat zijn de fysisch-chemische eigenschappen van 2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid?
2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid heeft een molecuulgewicht van 160,16 g/mol en de molecuulformule C3H4N4O2S. Als tetrazool-derivaat met een carboxylgroep is het waarschijnlijk een kristallijne vaste stof bij kamertemperatuur. Door de aanwezigheid van de carboxylgroep kan de verbinding polaire eigenschappen vertonen. Voor specifieke fysische eigenschappen zoals smeltpunt en oplosbaarheid raden wij u aan contact op te nemen met onze technische dienst.
Waarvoor wordt 2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid gebruikt?
2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid wordt voornamelijk gebruikt als chemisch tussenproduct en bouwsteen in de organische synthese. Tetrazool-derivaten zoals deze verbinding vinden toepassing in de farmaceutische industrie, agrochemie en als liganden in coördinatiechemie. De specifieke structuur met zowel tetrazool- als carboxylgroepen maakt het geschikt voor verdere chemische modificaties en als uitgangsstof voor meer complexe moleculen.
Hoe kan 2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid veilig worden gehanteerd?
2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid vereist standaard laboratorium veiligheidsmaatregelen tijdens de hantering. Draag altijd gepaste persoonlijke beschermingsmiddelen zoals veiligheidsbril, handschoenen en laboratoriumjas. Werk in een goed geventileerde ruimte of onder een zuurkast. Vermijd inademen van stof en direct contact met huid en ogen. Hoewel er geen specifieke gevarenklasse is toegewezen, behandel de stof met de gebruikelijke voorzichtigheid voor onbekende chemicaliën.
Hoe moet 2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid correct worden opgeslagen?
2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid moet worden opgeslagen in een droge, koele en goed geventileerde ruimte, uit de buurt van direct zonlicht. Bewaar de stof in gesloten originele verpakking om besmetting en vochtigheidsopname te voorkomen. Houd het gescheiden van sterke oxidatiemiddelen en basen. Een temperatuurgecontroleerde opslagruimte tussen 2-8°C wordt aanbevolen voor optimale stabiliteit. Zorg voor duidelijke etikettering en toegangsbeperking tot geautoriseerd personeel.
Wat te doen bij contact met 2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid?
Bij huidcontact met 2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid spoelt u de getroffen zone onmiddellijk met ruim water gedurende minimaal 15 minuten. Bij oogcontact spoelt u de ogen voorzichtig met water en verwijdert u eventuele contactlenzen. Bij inademen brengt u de persoon naar frisse lucht. Bij inslikken spoelt u de mond en drinkt u water. Raadpleeg bij aanhoudende klachten of bij twijfel altijd een arts en toon het veiligheidsinformatieblad.
Hoe moet 2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid op juiste wijze worden afgevoerd?
2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid moet worden afgevoerd conform lokale en nationale milieuvoorschriften voor chemisch afval. Meng de stof niet met ander afval en gooi het niet weg via reguliere afvalstromen. Neem contact op met erkende afvalverwerkers voor chemische stoffen. Verpak restanten in originele of vergelijkbare containers met duidelijke etikettering. Documenteer de afvoer conform de geldende administratieve vereisten en bewaar afvoerdocumentatie voor controle.
Hoe wordt 2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid getransporteerd?
2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid valt onder ADR transportklasse 1, wat duidt op specifieke transportvereisten voor gevaarlijke stoffen. Voor het transport zijn geschikte UN-goedgekeurde verpakkingen vereist met correcte etikettering en documentatie. Het transport moet worden uitgevoerd door gecertificeerde vervoerders die bekend zijn met ADR-voorschriften. Zorg voor juiste vrachtdocumenten en noodprocedures. Raadpleeg altijd de actuele ADR-regelgeving voor specifieke verpakkings- en transporteisen.
Is 2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid onderworpen aan bijzondere regelgeving?
2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid is geregistreerd onder REACH-verordening en staat niet vermeld als SVHC (Substance of Very High Concern). De stof valt onder standaard CLP-classificatievoorschriften, hoewel momenteel geen specifieke gevarenklasse is toegewezen. Gebruikers dienen te voldoen aan algemene REACH-verplichtingen zoals veilige hantering en eventuele rapportage. Controleer regelmatig updates van regelgevingslijsten, aangezien classificaties kunnen wijzigen op basis van nieuwe wetenschappelijke gegevens.
Waar kan 2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid in Europa worden gekocht?
2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid is beschikbaar via OYSI, uw Europese distributeur voor gespecialiseerde chemische producten. OYSI levert aan laboratoria, onderzoeksinstellingen en industriële klanten in heel Europa met focus op kwaliteit en betrouwbaarheid. Voor informatie over beschikbaarheid, specificaties, verpakkingsgroottes en technische ondersteuning kunt u direct contact opnemen met het OYSI verkoopteam. Wij zorgen voor correcte documentatie en transport conform alle geldende Europese voorschriften.
Diensten voor 2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid
2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid bestellen
Snelle levering in heel Europa
VIB-Service
Veiligheidsinformatieblad voor 2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid aanvragen
Technisch advies
Toepassingsadvies voor 2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid
Veiligheidsinformatieblad volgens REACH
REACH Compliance Service
Digitaal Productpaspoort
EU-conforme productdocumentatie
ADR-advies voor 2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid
2-(5-sulfanylidene-2H-tetrazol-1-yl)acetic acid is een gevaarlijke stof. Wij ondersteunen u bij etikettering, verpakking en transportdocumentatie.
Gegevensbronnen
Classificatie volgens CLP-verordening (EG) nr. 1272/2008. Gegevens uit ECHA en PubChem.