[3-(methoxycarbonylamino)phenyl] N-(3-methylphenyl)carbamate

C16H16N2O4

CAS13684-63-4
GHS09 Gefahrensymbol: Umweltgefährlich – Umwelt
Warning

Advies voor [3-(methoxycarbonylamino)phenyl] N-(3-methylphenyl)carbamate

Onze experts ondersteunen u bij toepassing, dosering en compliance.

Advies aanvragen

Identificatie

CAS-nummer
13684-63-4
EG-nummer
237-199-0
UN-nummer
3077
Indexnummer
616-106-00-0
PubChem CID
24744

Fysisch-chemische eigenschappen

Molecuulformule
C16H16N2O4
Molaire massa
300.31 g/mol
IUPAC-naam
[3-(methoxycarbonylamino)phenyl] N-(3-methylphenyl)carbamate

Chemische identificatoren

InChI
InChI=1S/C16H16N2O4/c1-11-5-3-6-12(9-11)18-16(20)22-14-8-4-7-13(10-14)17-15(19)21-2/h3-10H,1-2H3,(H,17,19)(H,18,20)
InChI Key
IDOWTHOLJBTAFI-UHFFFAOYSA-N

Overzicht

[3-(methoxycarbonylamino)phenyl] N-(3-methylphenyl)carbamate (CAS 13684-63-4) is een organische carbamaat verbinding met twee aromatische ringen en specifieke toxicologische eigenschappen voor aquatische omgevingen. Deze chemische stof, met de molecuulformule C16H16N2O4 en een moleculair gewicht van 300,31 g/mol, behoort tot de familie van carbamaat derivaten die veel worden gebruikt in verschillende industriële toepassingen. De verbinding wordt gekenmerkt door haar dubbele carbamaatstructuur, waarbij twee aromatische groepen zijn verbonden via carbamaat bruggen, wat haar unieke chemische en fysische eigenschappen verleent. Vanuit veiligheidsperspectief valt deze stof onder de GHS-classificatie met het waarschuwingspictogram GHS09 (milieugevaarlijk) en het signaalwoord "Warning". De primaire gevaren betreffen acute en chronische toxiciteit voor aquatische organismen (Aquatic Acute 1; Aquatic Chronic 1), waardoor zorgvuldige hantering en adequate afvalverwerking essentieel zijn. Voor transport valt de stof onder ADR-klasse 9 (diverse gevaarlijke stoffen). In de industriële sector wordt deze carbamaat verbinding hoofdzakelijk toegepast als tussenproduct in de synthese van gespecialiseerde polymeren en als functionele additief in coating formulaties. Daarnaast vindt zij toepassing in de productie van geavanceerde materialen waarbij specifieke mechanische eigenschappen vereist zijn. Deze toepassingen maken haar verwant aan andere complexe organische verbindingen zoals 1-N,1-N,3-N,3-N-tetracyclohexylbenzene-1,3-dicarboxamide, die eveneens in gespecialiseerde materiaalkundige applicaties worden gebruikt. OYSI biedt deze technische chemische stof aan voor professionele industriële toepassingen, met volledige documentatie en kwaliteitsgaranties conform Europese regelgeving.

Veiligheid & Classificatie

Waarschuwing
Classificatie:

Aquatic Acute 1; Aquatic Chronic 1

HGevarenaanduidingen (H-zinnen)

Beschrijven de aard en de ernst van het gevaar

H400

Zeer giftig voor in het water levende organismen.

H410

Zeer giftig voor in het water levende organismen, met langdurige gevolgen.

Classificatie volgens CLP-verordening (EG) nr. 1272/2008. De volledige lijst van gevaren- en voorzorgsaanduidingen vindt u in het veiligheidsinformatieblad (VIB).

Eerste hulp maatregelen

Transport (ADR)

UN-nummer3077
ADR-klasse9
VerpakkingsgroepIII
Tunnelcode-
Proper Shipping NamePhenmedipham (ISO)
Milieugevaarlijk voor waterNee

Veelgestelde vragen

Wat is [3-(methoxycarbonylamino)phenyl] N-(3-methylphenyl)carbamate?

[3-(methoxycarbonylamino)phenyl] N-(3-methylphenyl)carbamate is een organische chemische verbinding met CAS-nummer 13684-63-4 en molecuulformule C16H16N2O4. Deze carbamaat heeft een molecuulgewicht van 300,31 g/mol en behoort tot de klasse van carbamaat-derivaten. De stof wordt geclassificeerd als gevaarlijk voor het aquatisch milieu en vereist voorzichtige hantering vanwege de potentiële milieurisico's.

Wat zijn de fysisch-chemische eigenschappen van [3-(methoxycarbonylamino)phenyl] N-(3-methylphenyl)carbamate?

Deze carbamaat-verbinding heeft een molecuulgewicht van 300,31 g/mol en een complexe aromatische structuur met twee fenylgroepen. Als organische verbinding met carbamaat-functionele groepen vertoont het waarschijnlijk beperkte wateroplosbaarheid en matige stabiliteit onder normale omstandigheden. De exacte fysische eigenschappen zoals smeltpunt, kleur en geur zijn afhankelijk van de zuiverheidsgraad en moeten worden geverifieerd via het veiligheidsinformatieblad van de leverancier.

Waarvoor wordt [3-(methoxycarbonylamino)phenyl] N-(3-methylphenyl)carbamate gebruikt?

Deze carbamaat-verbinding wordt voornamelijk gebruikt als tussenproduct in de chemische synthese en farmaceutische industrie. Carbamaten vinden vaak toepassing bij de productie van geneesmiddelen, agrochemicaliën of als bouwsteen voor complexere moleculen. De specifieke toepassingen kunnen variëren van katalysatorsynthese tot de ontwikkeling van actieve farmaceutische ingrediënten, afhankelijk van de gewenste eindproducten en syntheseroutes die door de klant worden gevolgd.

Hoe moet u [3-(methoxycarbonylamino)phenyl] N-(3-methylphenyl)carbamate veilig hanteren?

Bij het hanteren van deze stof moeten standaard laboratoriumpersoonlijke beschermingsmiddelen worden gedragen, inclusief veiligheidsbril, handschoenen en laboratoriumjas. Werk in een goed geventileerde ruimte of onder een zuurkast om inhalatie te voorkomen. Vermijd contact met huid en ogen, en voorkom verspreiding in het milieu vanwege de aquatische toxiciteit. Zorg voor adequate ventilatie en houd nooduitrusting zoals oogspoelapparatuur binnen handbereik tijdens gebruik.

Hoe moet u [3-(methoxycarbonylamino)phenyl] N-(3-methylphenyl)carbamate correct opslaan?

Bewaar deze carbamaat-verbinding in een droge, koele en goed geventileerde ruimte, beschermd tegen direct zonlicht en vocht. Gebruik originele, goed gesloten containers en voorkom contact met incompatibele materialen zoals sterke oxidatiemiddelen. Zorg voor secundaire insluiting om milieuverontreiniging te voorkomen, gezien de aquatische toxiciteit. Bewaar gescheiden van voedingsmiddelen en dranken, en zorg voor adequate etikettering conform GHS-voorschriften met het juiste milieupictogram.

Wat moet u doen bij contact met [3-(methoxycarbonylamino)phenyl] N-(3-methylphenyl)carbamate?

Bij huidcontact moet u de getroffen huid onmiddellijk spoelen met veel water en zeep, en besmette kleding verwijderen. Bij oogcontact spoelt u minstens 15 minuten met schoon water en verwijdert u contactlenzen indien mogelijk. Bij inhalatie brengt u de persoon naar frisse lucht. Bij inslikken mag u niet braken - spoel de mond en geef water te drinken. Raadpleeg altijd medische hulp bij symptomen en toon het veiligheidsinformatieblad.

Hoe moet u [3-(methoxycarbonylamino)phenyl] N-(3-methylphenyl)carbamate correct afvoeren?

Deze stof moet worden afgevoerd als gevaarlijk chemisch afval via een erkende afvalverwerkingsinstallatie, conform lokale en nationale regelgeving. Vanwege de aquatische toxiciteit mag het nooit worden geloosd in riolen, waterlopen of grond. Lege containers moeten worden behandeld als besmet afval. Neem contact op met uw lokale afvalverwerkingspartner voor specifieke instructies en documentatie. Bewaar afval in gelabelde containers tot ophaling door gecertificeerde afvalverwerkers.

Hoe moet u [3-(methoxycarbonylamino)phenyl] N-(3-methylphenyl)carbamate transporteren?

Deze stof is geclassificeerd als ADR-klasse 9 (diverse gevaarlijke stoffen), verpakkingsgroep III, wat duidt op een laag transportrisico. Het transport moet gebeuren conform ADR-regelgeving met juiste verpakking, etikettering en documentatie. Gebruik geschikte verpakkingsmaterialen die bestand zijn tegen de chemische eigenschappen van de stof. Zorg voor adequate documentatie inclusief transportdocument en veiligheidsinstructies, en voorkom beschadiging of morsen tijdens transport door juiste fixering van containers.

Is [3-(methoxycarbonylamino)phenyl] N-(3-methylphenyl)carbamate onderworpen aan bijzondere regelgeving?

Deze stof valt onder de REACH-verordening en moet worden geregistreerd bij gebruik boven bepaalde tonnages. Het is niet opgenomen in de SVHC-lijst, maar de aquatische toxiciteit vereist naleving van CLP-classificatie en etikettering met GHS09-pictogram. Gebruikers moeten voldoen aan nationale milieuwetgeving betreffende emissies naar water. Afhankelijk van de toepassing kunnen aanvullende sectorspecifieke regelgevingen van toepassing zijn, zoals farmaceutische of biocide-wetgeving.

Waar kunt u [3-(methoxycarbonylamino)phenyl] N-(3-methylphenyl)carbamate kopen in Europa?

OYSI is uw betrouwbare Europese distributeur voor deze gespecialiseerde carbamaat-verbinding. Als ervaren leverancier van technische chemicaliën biedt OYSI kwaliteitsproducten met volledige documentatie en regelgevingscompliantie. Ons team van chemische experts kan u adviseren over specificaties, verpakkingsopties en leveringsvoorwaarden. Neem contact met ons op voor een offerte op maat, inclusief veiligheidsinformatiebladen en certificaten van analyse voor uw specifieke toepassing.

Gegevensbronnen

Classificatie volgens CLP-verordening (EG) nr. 1272/2008. Gegevens uit ECHA en PubChem.